Farmaceuitkcá společnost Lagom Pharmatech s.r.o. se zaměřuje na výrobu a zpracování konopí pro léčebné použití

Společnost Lagom Pharmatech s.r.o., je česká farmaceutická společnost, která se zaměřuje na výrobu a zpracování kvalitní a standardizované léčivé látky – konopí pro léčebné použití, jenž slouží jako základ pro přípravu individuálně připravovaného léčivého přípravku v lékárnách, a dále na API suroviny pro farmaceutické výrobní společnosti, pro její další zpracování.

Společnost Lagom Pharmatech s.r.o. je držitelem povolení k distribuci léčiv, zacházení s omamnými látkami a přípravky, certifikátu správné výrobní praxe (GMP) při výrobě léčivých látek a licence pro pěstování rostlin konopí pro léčebné použití.

Produkce a pěstební proces

Dlouholeté zkušenosti kvalifikovaných pracovníků společnosti ve spojení s využitím nejmodernějších technologií a vybavením, je garancí kvality pro zajištění vysoce standardizované produkce léčebného konopí a výroby léčivé látky.

Pěstební proces rostlin je zabezpečen v moderních pěstebních prostorech. Prostory jsou s řízenou a monitorovanou teplotou, vlhkostí vzduchu, regulací klimatizace a osvitu rostlin. To zajišťuje standardizovanou, stabilní a opakovatelnou produkci.

Mikrobiální nezávadnost

Po zpracování a sušení květů konopí pro léčebné použití zajišťuje společnost LPT, v rámci primárního balení, radiační ošetření vyrobené léčivé látky za účelem eliminace potencionální mikrobiální zátěže s následným testováním ve spolupráci s certifikovanou laboratoří na mikrobiální nezávadnost, absenci těžkých kovů a přesnou detekcí obsahu účinných látek.

Výrobní procesy zajišťují deklarovanou minimální použitelnost hotových balení léčivé látky.

Rozvoj společnosti LPT

Společnost Lagom Pharmatech s.r.o. ve své činnosti uplatňuje zkušenosti při kontaktech s širokou odbornou a vědeckou veřejností. Zajišťuje kvalifikovaný, kontinuální, pravidelný profesní a odborný rozvoj týmu svých pracovníků.

Dle informací na webu Lagompharmatech.cz se můžete dozvědět, že léčivé konopí má pozitivní vliv na řadu onemocnění:

  • Chronická bolest (neuropatická)
  • Chuť k jídlu, ztráta hmotnosti a oslabení v důsledku nádorového onemocnění, hepatitidy C nebo HIV/AIDS
  • Roztroušená skleróza
  • Nevolnost a zvracení spojené s chemoterapií nebo radioterapií
  • Glaukom
  • Gilles de la Tourette syndrom
  • Epilepsie
Více informací najdete na www.lagompharmatech.cz. Zmíněné webové stránky využívají redakční systém UNIWEBSET.
Štítky: lagom pharmatechfarmacieléčebné konopí