Jak by měl vypadat herní počítač?

Na co si dát pozor při nákupu počítače pro hraní her? Máme pro vás několik šikovných rad!

Nejdříve si zjistěte požadavky vaší oblíbené hry

Pokud jste herní nadšenec a absolutní milovník počítačových her s velmi solidním rozpočtem v kapse, tak si nejdříve zjistěte požadavky nejnovějších her, kterých se už nemůžete dočkat. Pokud chcete mít jistotu, že konfigurace vašeho herního počítače v pohodě zvládne nároky vaší milované, avšak ještě nevydané hry, určitě by stálo za to udělat si pečlivý průzkum technických požadavků a s nákupem nového herního počítače vyčkat téměř až do premiéry prodeje nového herního titulu. Při nákupu herního počítače si také zjistěte možnost pozdější výměny dílčích komponent, abyste si po nějaké době mohli dokoupit například pouze novou výkonější grafickou kartu anebo přídavnou paměť RAM.

Jaký vybrat procesor?

Procesor (a grafická karta!) je nejdůležitější součást herního PC a právě na něm závisí konečný výkon. V současné době jsou na trhu dostupné procesory Intel (I3, I5, I7) a AMD. Při výběru procesoru je důležité věnovat pozornost počtu jader a vícevláknovému zpracování. Dnes prakticky každý procesor používá technologii více vláken, takže tento problém je automaticky odstraněn, ale k hraní her doporučujeme zakoupit procesory s alespoň 4 fyzickými jádry.

Jakou grafickou kartu potřebujete k hraní her?

Pro luxusní zážitek při hraní her je grafická karta stejně důležitá jako procesor. Zajistí vám totiž detailní vykreslení obrazu a plynulé grafické efekty. Dedikované grafické karty mají vlastní paměť RAM, která spolupracuje s operační pamětí počítače. Zde se řiďte zásadou: čím více vlastní paměti, tím lépe! Grafická karta by samozřejmě měla mít alespoň dva konektory HDMI, aby podporovala nejvyšší rozlišení a poskytovala nejlepší kvalitu obrazu.

RAM minimálně 16 GB

Zapamatujte si, že 16 GB je nezbytné minimum, které lze rozdělit na dva 8 GB sloty pracující v režimu Dual Channel. Moderní základní desky umožňují namontovat do počítače minimálně 4 takové sloty, což znamená, že v budoucnu můžete přidat další paměť. Při výběru RAM věnujte pozornost také typu DDR4.

Herní počítač potřebuje rychlý SSD disk a solidní napájení

Při výběru disku se přikloňte k typu SSD, ten totiž zajišťuje nejrychlejší přenos dat. V herním počítači můžete mít také klasický pevný disk pro ukládání záloh nebo jiných souborů, které nejsou pro hry zásadní. Důležité je také napájení herního počítače,  který potřebuje více elektřiny.

Více rad a doporučení pro nákup herního počítače vám posyktne tým eshopu Computer-Outlet.cz.
komerční sdělení


Štítky: herní počítačegamingpočítače na hrykomerční sdělení